Huoltovapaa akku 12V-28Ah, oikea napa positiivinen
Pituus 196 mm, leveys 125 mm, korkeus 177 mm,
oikea napa positiivinen (navat itseenpäin).
sopii mm
Husqvarna, Jonsered, Partner, McCulloch, Rally, Poulan, Wizard sekä monet muut Husqvarna tehtaan valmistamat ajoleikkurit.
Huoltovapaa = käyttövalmis, on kuitenkin suositeltavaa ladata akku ennen käyttöönottoa. Suunniteltu käyttäenAGM akkuteknologiaa, eli elektrolyytti on imeytetty lasivillaerottimeen, eli happo ei ole nesteenä akun sisällä. Tämän ansiota akku voidaan asentaa turvallisesti kaikille kyljilleen.
- - SLA akku - VRLA akku (ylipaineventtiilillä varustettu akku) - tehdasaktivoitu - täysin huoltovapaa
- sinetöity, ei kaasuvuotoja ylipaineventtiilin kautta (normaali olosuhteissa)
- heti ja helposti käyttövalmis
- ei happojen käsittelyä –turvallinen
- lisääntynyt teho &pidempi käyttöikä verrattuna tavalliseen happoakkuun - erittäin hyvä tärinänsietokyky
Uusi BS-akkutehtaan SLA akku tekee elämästäsi helpompaa. Ei enää akkuhappojen käsittelyä, akkuvesien lisäämistä tai latautumisen odottelemista. Kaikki on helpompaa uuden teknologian SLA akuilla. SLA akut ovat sinetöityjä, vuotamattomia, tehdasladattuja sekä ennen kaikkea huoltovapaita. Akku toimitetaan valmiina käyttöön, eli sinun tarvitsee vain laittaa akku paikoilleen ja kiinnittää navat.